Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Lubelski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Puławy: czy cukrzycę można leczyć dietą?

27.05.2013, Kluby zdrowia

Działający przy filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) Klub Zdrowia w Puławach już dziś zaprasza na kolejne spotkanie. Tym razem mowa będzie o znaczeniu zdrowej diety w profilaktyce i leczeniu cukrzycy. W programie, oprócz ciekawej prelekcji, będzie też degustacja smacznych potraw wegetariańskich.

– Osoba chora na cukrzycę powinna szczególnie uważać na to, co je – mówi promotor zdrowia Alina Ciupa, kierownik Klubu Zdrowia w Puławach. – Dieta to bardzo ważny element leczenia cukrzycy.

Na spotkaniu dowiemy się, co zrobić, by uniknąć zachorowania na cukrzycę i co możemy uczynić, kiedy choroba już się pojawi. Czego powinno się unikać, a co powinno przeważać w diecie.

Czynnikiem sprzyjającym rozwojowi cukrzycy jest m.in. wysokotłuszczowa dieta uboga w błonnik. Ryzyko zachorowania dodatkowo powiększa brak aktywności fizycznej. Osoby otyłe są w większym stopniu narażone na zachorowanie na cukrzycę niż osoby prowadzące zdrowy, aktywny tryb życia.

Zajęcia Klubu Zdrowia w Puławach odbędą się w o godzinie 17:30 (poniedziałek, 27 maja) w Domu Kultury „Amik” przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 4. W programie spotkania będzie też degustacja smacznych i zdrowych potraw wegetariańskich. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubelski
ul. Niecała 4/4
20-080 Lublin

Nr konta bankowego:
44 2030 0045 1110 0000 0270 6680

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie lubelskim:

AVIDAL
Tel. kom.: 886 536 123


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij