Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Lubelski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Puławy: pół tony odzieży dla osób potrzebujących

23.04.2013, Pomoc odzieżowa

Wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Puławach otrzymali pół tony odzieży. Teraz rozpoczynają serię akcji, w trakcie których ubrania trafią do najbardziej potrzebujących osób.

Pierwsze wydawanie odbyło się w niedzielę, 22 kwietnia. Wszystkie rodziny, które zgłosiły się po odzież, wyszły uśmiechnięte i zadowolone. Udało im się wybrać nie tylko ubrania, ale także firanki, ręczniki, obrusy. Niektórzy przyjechali z dziećmi. Dla najmłodszych również udało się znaleźć odzież – kapcie, buty, kurtki na zimę.

– Dużym zainteresowaniem cieszyła się pościel, tej nigdy nie jest za wiele – ocenia Anna Karpeta, kierownik filii ChSCh w Puławach. – Każda z rodzin wyszła z pełną siatką rzeczy. To na pewno nie ostatnie wydawanie odzieży organizowane przez nas. Wkrótce odbędzie się kolejne.

Filia ChSCh w Puławach oprócz pomocy odzieżowej prowadzi pomoc żywnościową oraz działalność z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Pod szyldem ChSCh działa w Puławach klub zdrowia, którego spotkania odbywają się w ostatni poniedziałek miesiąca w Domu Kultury „Amik”.

Czytaj więcej o pomocy odzieżowej.

Czytaj więcej o pomocy osobom ubogim.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubelski
ul. Niecała 4/4
20-080 Lublin

Nr konta bankowego:
44 2030 0045 1110 0000 0270 6680

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie lubelskim:

AVIDAL
Tel. kom.: 886 536 123


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij