Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Lubelski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Równowaga, dobry sen i radość, czyli „Healthy and active”

27.11.2015, nieprzypisany

Projekt „Healthy and active” był współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+.15-20 września 2015 r. w malowniczo położonej Wiśle odbyło się szkolenie w ramach projektu „Healthy and active” poświęconego zdrowiu i aktywności młodzieży i osób pracujących z młodzieżą.

Projekt „Healthy and active” realizowany przez ChSCh Oddział Lubelski był poświęcony zdrowiu młodzieży oraz osób pracujących z młodzieżą takich jak pedagodzy, pracownicy socjalni, animatorzy i wolontariusze, a także promowaniu w społeczeństwie zdrowego stylu życia i dbałości o środowisko naturalne. Głównym celem szkolenia w Wiśle był rozwój zawodowy i personalny uczestników, a dzięki temu doskonalenie jakości pracy dorosłych, osób młodych i wolontariuszy na rzecz młodzieży.

W szkoleniu dobrych nawyków żywieniowych, ruchowych i konsumenckich oraz warsztatach aktywizacji społeczeństwa w dziedzinie zdrowia, aktywności fizycznej i ekologii wzięły udział czteroosobowe grupy reprezentujące organizacje pozarządowe z Włoch, Słowacji, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Grecji i Polski – łącznie 24 osoby.Uczestnicy, ucząc się dobrych nawyków przez działanie, wzięli udział m.in. w porannych i wieczornych sesjach gimnastyki, warsztatach plastycznych uczących, jak przekształcać odpady w sztukę, grach symulacyjnych, studiach przypadku, debatach i miniwykładach dotyczących diety, wyborów konsumenckich i ekologii. Dodatkowo poćwiczyli metody aktywizacji społecznej w pracy z młodzieżą oraz zaplanowali projekty poświęcone promocji zdrowego stylu życia i dbałości o środowisko naturalne w swoich lokalnych społecznościach.

Efektem szkolenia jest m.in. zbiór międzynarodowych wskazówek dla zdrowego i aktywnego stylu życia, który został udostępniony na stronach zaangażowanych organizacji oraz portalach dedykowanych ekologii i kreatywnym działaniom z młodzieżą i dla młodych.

Projekt „Healthy and active” był współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

Zobacz wskazówki dotyczące zdrowego i aktywnego stylu życia, powstałe podczas szkolenia (w załączniku).

Załączniki

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubelski
ul. Niecała 4/4
20-080 Lublin

Nr konta bankowego:
44 2030 0045 1110 0000 0270 6680

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie lubelskim:

AVIDAL
Tel. kom.: 886 536 123


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij