Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Lubelski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Główne kierunki działalności Fundacji Chrześcijańska Służba Charytatywna - Oddział Lubelski to:

Pomoc niepełnosprawnym – działamy na rzecz osób które czują się wyrzucone poza margines społeczny. Chcemy by poczuły się one pełnowartościowymi członkami społeczeństwa. Aby tak było tworzymy różnego rodzaju akcje i programy, które służą osobom dotkniętym niepełnosprawnością fizyczną bądź umysłową I  sprzyjają integracji z osobami zdrowymi.

Pomoc potrzebującym – naszym pragnieniem jest udzielenie doraźnej pomocy osobom, które z różnych przyczyn znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Powody i potrzeby są różne – często niezależne od osób, które zwracają się do nas po pomoc. Czasami w jednej chwili ludzkie życie w zderzeniu z kataklizmem, naturalnym żywiołem czy wypadkiem zmienia się o 180 stopni, w wyniku czego osoby wcześniej dobrze prosperujące w społeczeństwie stają się osobami potrzebującymi. Również i dla takich osób przygotowujemy specjalne zbiórki finansowe i rzeczowe, które pomagają zaspokoić ich podstawowe potrzeby życiowe.

Pomoc ubogim -  Pomoc charytatywna osobom ubogim z naszego regionu przybierała bardzo różnorodny charakter. Warta uwagi jest tutaj pomoc pozafinansowa. Niejednokrotnie prowadziliśmy zbiórki ciepłych ubrań na zimę czy zbiórki żywności dla osób głodnych np. w ramach programów operacyjnych „Pomoc Żywnościowa”.

Pomoc chorym – pomoc osobom dotkniętym chorobami jak również profilaktyka (zapobieganie) powstawaniu nowych chorób jest dla nas niezwykle ważne. Z tego powodu pomagamy nie tylko doraźnie w konkretnych przypadkach, ale również organizujemy liczne spotkania , warsztaty i wykłady na temat zdrowego stylu życia. Staramy się pokazać ludziom jak stosowanie prostych i niedrogich zasad może uchronić ich przed chorobami cywilizacyjnymi. Są to min:

Expo zdrowie – mobilne wystawa edukacyjno–diagnostyczne, mające na celu wykonanie prostych badań profilaktycznych i wykrycie ewentualnych chorób lub zagrożeń na wczesnym etapie.

Program Expo Zdrowie realizowany jest w miejscach publicznych o dużym natężeniu ruchu, często we współpracy z lokalnymi władzami, które pomagają w zorganizowaniu całego przedsięwzięcia.

Wystawa składa się  ośmiu stanowisk, a każde z nich dotyczy innego tematu. Odwiedzający kolejne ekspozycje mogą wziąć udział w prostych badaniach profilaktycznych sprawdzić swój stan zdrowia. Na podstawie otrzymanych wyników można poznać swój wiek biologiczny i zakończyć wystawę bezpłatną konsultacją z lekarzem. Wierzymy, ze tego typu działania pozwalają uchronić wiele osób przed chorobami, które zależą głównie od stylu życia. Na wystawie można dowiedzieć się co zrobić, aby uniknąć potencjalnych zagrożeń lub zahamować rozwój już istniejących chorób cywilizacyjnych.

Kluby Zdrowia – to bezpłatne spotkania edukacyjne bądź też spotkania w formie warsztatów, które organizowane są przez naszą Chrześcijańską Służbę Charytatywną na terenie całej Polski. Nasza filia w województwie Lubelskim realizuje to zadanie w ramach klubu zdrowia w Puławach. Mamy za sobą szkoły zdrowego gotowania (warsztaty kulinarne), wykłady na temat zdrowego odżywiania, naturalnych metod leczenia, hydroterapii, zdrowia emocjonalnego jak również wybranych chorób cywilizacyjnych. Zajęcia są bezpłatne i dostępne dla każdej osoby, która chce pogłębić swoją wiedze na temat zdrowia.

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubelski
ul. Niecała 4/4
20-080 Lublin

Nr konta bankowego:
44 2030 0045 1110 0000 0270 6680

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie lubelskim:

AVIDAL
Tel. kom.: 886 536 123


JESTEŚMY PARTNEREM:


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij