Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Lubelski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

O nas

Chrześcijańska Służba Charytatywna Oddział Lubelski dzięki hojności i zaangażowaniu wielu osób może skutecznie pomagać najbardziej potrzebującym osobom.  Szerokie spektrum naszej działalności pozwala nam objąć troską, opieką i pomocą wielu mieszkańców województwa Lubelskiego należących do różnych grup społecznych. Pragniemy im pomóc na tyle, aby mogli żyć i funkcjonować o własnych siłach, rozwijać się, żyć godnie i być szczęśliwymi członkami danych społeczności. Wierzymy, że okazana pomoc, zachęci innych do przekazywania podobnych wartości kolejnym ludziom. Naszą wizją jest świat, pełen uczynnych osób, które dążą do najwyższego rozwoju w każdym wymiarze życia i okazują sobie wzajemny szacunek i pomoc. Dlatego zaczynamy od województwa Lubelskiego, gdzie mieści się filia naszej Fundacji.

Dzięki każdej wpłacie, darowiźnie, pomocy rzeczowej czy środkom wpłaconym w ramach 1 procenta podatku niesiemy pomoc dla osób: ubogich, niepełnosprawnych, wykluczonych społecznie, bezrobotnych i uzależnionych. Na sercu leżą nam również osoby poszkodowane w wyniku kataklizmów, wojen i klęsk naturalnych. Dbamy również o dzieci i młodzież.  Nie zapominamy też o osobach chorych i cierpiących. Ważnym elementem naszej pracy jest profilaktyka – poprzez liczne programy edukacyjne przeciwdziałamy chorobom cywilizacyjnym jak również zapobiegamy uzależnieniom.

Jeśli zastanawiasz się komu w tym roku przekażesz swój 1 procent podatku zachęcamy do wsparcia naszej fundacji.  Chrześcijańska Służba Charytatywna Oddział Lubelski posiada status organizacji pożytku publicznego (STATUS OPP), co oznacza, że możesz przekazując 1% podatku właśnie nam, możesz wspomóc  szeroki zakres działań jakie realizujemy na rzecz osób potrzebujących. Są to między innymi:

Pomoc niepełnosprawnym – działamy na rzecz osób które czują się wyrzucone poza margines społeczny. Chcemy by poczuły się one pełnowartościowymi członkami społeczeństwa. Aby tak było tworzymy różnego rodzaju akcje i programy, które służą osobom dotkniętym niepełnosprawnością fizyczną bądź umysłową I  sprzyjają integracji z osobami zdrowymi.

Pomoc potrzebującym – naszym pragnieniem jest udzielenie doraźnej pomocy osobom, które z różnych przyczyn znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Powody i potrzeby są różne – często niezależne od osób, które zwracają się do nas po pomoc. Czasami w jednej chwili ludzkie życie w zderzeniu z kataklizmem, naturalnym żywiołem czy wypadkiem zmienia się o 180 stopni, w wyniku czego osoby wcześniej dobrze prosperujące w społeczeństwie stają się osobami potrzebującymi. Również i dla takich osób przygotowujemy specjalne zbiórki finansowe i rzeczowe, które pomagają zaspokoić ich podstawowe potrzeby życiowe.

Pomoc ubogim -  Pomoc charytatywna osobom ubogim z naszego regionu przybierała bardzo różnorodny charakter. Warta uwagi jest tutaj pomoc pozafinansowa. Niejednokrotnie prowadziliśmy zbiórki ciepłych ubrań na zimę czy zbiórki żywności dla osób głodnych np. w ramach programów operacyjnych „Pomoc Żywnościowa”.

Pomoc chorym – pomoc osobom dotkniętym chorobami jak również profilaktyka (zapobieganie) powstawaniu nowych chorób jest dla nas niezwykle ważne. Z tego powodu pomagamy nie tylko doraźnie w konkretnych przypadkach, ale również organizujemy liczne spotkania na temat zdrowego stylu życia. Staramy się pokazać ludziom jak stosowanie prostych i niedrogich zasad może uchronić ich przed chorobami cywilizacyjnymi.

Ważne dokumenty

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubelski
ul. Niecała 4/4
20-080 Lublin

Nr konta bankowego:
44 2030 0045 1110 0000 0270 6680

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie lubelskim:

AVIDAL
Tel. kom.: 886 536 123


JESTEŚMY PARTNEREM:


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij